Péče o Vlasové pásky

Správná péče a postupy jsou zásadní pro uchování kvality a životnosti prodloužených vlasů. Lidský vlas je velmi citlivý materiál. Přirozeně rostoucí vlasy jsou vyživovány skrze vlasové kořínky v pokožce, které vlasy regenerují. Prodloužené vlasy, ač vlasy lidské, schopnost regenerace ustřižením ztrácejí a je nutné tuto funkci nahrazovat prostřednictvím správné péče. Klíčová je zejména správná a pravidelná hydratace. Suché vlasy jsou náchylné k lámavosti, jsou křehké a mají roztřepené konečky. Hydratované vlasy jsou měkké, pružné a díky větší elasticitě jsou odolnější vůči poškození. Hydratace dodává vlasům lesk, zlepšuje jejich vzhled a zabraňuje jejich krepatění. Vedle hydratace je důležité dodržovat i další pravidla v péči o Vlasové pásky, které Vám zde rádi představíme. Věnujte péči o Vlasové pásky pár minut denně, aby zůstali co nejdéle krásné.

 

! POZOR DŮLEŽITÉ! Vlnité vlasy vyžadují jinou péči, než vlasy rovné! Více informací se dozvíte níže, v části věnované vlnitým vlasům.

 

 

Před a po aplikaci

Pro ideální splynutí prodloužených vlasů s Vašimi přírodními vlasy, by měly být Vaše vlastní vlasy před aplikací prostříhány v konečcích. Pokud tedy máte Vaše vlasy střižené do rovna, nechte si je ještě před aplikací prostříhat, aby přechod nebyl patrný.
Před aplikací Vlasových pásek umyjte své vlastní vlasy šamponem na normální vlasy bez kondicionéru. Šampon na normální vlasy je velmi důležitý, aby pásky po aplikaci nesjížděly. Ze stejného důvodu není vhodné před aplikací použít ani kondicionér, nebo jiné hydratační přípravky, zejména ty s olejovými složkami.
Vlasové pásky se vždy musí aplikovat na suché a čisté vlasy!
Jak správně vlasy aplikovat se nejlépe dozvíte v našem instruktážním videu na našich webových stránkách.
Po aplikaci si vlasy nemyjte nejméně 48h, nechte lepidlo na páskách dostatečně zaschnout.

 

Reaplikace

S tím, jak odrůstají Vaše vlastní vlasy je nutné Vlasové pásky po určité době re-aplikovat, tzn. posunout je zpět blíže k pokožce. Nezanedbávejte proto termín re-aplikace, aby spoje přichycené na příliš odrostlých vlasech nezačaly být viditelné. Zároveň tím předejdete nepříjemnostem spojených se zacucháváním.
Doba pro re-aplikaci závisí na tom, jak rychle Vaše vlasy odrůstají, doporučená doba je 6-8 týdnů. Na odstranění Vlasových pásek používejte jen odstraňovače k tomu určené(neexperimentujte, mohli byste si poškodit vlasy).
Po odstranění Vlasových pásek nejprve vyčešte zbytky lepidla z vlasů a poté si vlasy důkladně umyjte šamponem(klidně i několikrát za sebou, je-li třeba).

 

Vlasová kosmetika

Pro zachování kvality a životnosti vlasů je podstatné používat pravidelně správnou vlasovou kosmetiku a vlasy hydratovat, aby nebyly vysušené a nelámaly se. To znamená používat kvalitní šampon a kondicionér a hydratovat vlasy pomocí masky a olejíčku.
Ne všechna vlasová kosmetika je však pro prodloužené vlasy vhodná. Jakou vlasovou kosmetiku tedy na prodloužené vlasy používat a jakou ne? V žádném případě nedoporučujeme používat levnou drogistickou kosmetiku, která vlasy vysušuje a ty pak rychle ztrácí svůj lesk, pružnost, lámou se v konečcích a zkracuje se jejich životnost. Tento druh vlasové kosmetiky často obsahuje složky, které vlasům nesvědčí. Jsou to zejména parabeny, silikony, sulfáty, chlorid sodný a ovocné složky. Rovněž nedoporučujeme přírodní kosmetiku.

Nevhodné ale mohou být i některé profesionální šampony, které také tyto složky obsahují. Pokud tedy budete mít šampon z některé profesionální kadeřnické řady a vlasy přesto budou suché a lámavé, doporučujeme ihned vyměnit za jiný přípravek od jiné značky. Značku, kterou máme na naše Vlasové pásky vyzkoušenou a kterou našim klientkám doporučujeme je Wella Professional. Výrobky této řady najdete v nabídce našeho eshopu.
Šampon na Vlasové pásky používejte výhradně na normální, nebo barvené vlasy. Nepoužívejte šampony na suché, nebo zničené vlasy. Tyto šampony obsahují olejové složky, které by mohly rozlepit lepící pásky a ty se pak mohou uvolňovat a sjíždět. Používání šamponů na suché a zničené vlasy je ve většině případů důvod uvolňování pásků. Ostatní vlasovou kosmetiku jako masku, olejíček, apod., můžete již používat hydratační, vždy však pouze do délek, nikoliv do spojů.

Používání tzv. Silver šamponu nedoporučujeme příliš často(max. 1 za 14 dní), tento šampon vlasy extrémně vysušuje, vlasy se pak lámou a zkracují. Pokud se přeci jen rozhodnete ho použít, doporučujeme ředit 1:1 s normálním šamponem.

 

Jaký je správný postup při péči o vlasové pásky?

Vlasy umyjte šamponem 2x za sebou. Poté vlasy zbavte přebytečné vody a to tak, že jí pomocí ručníku z vlasů vymačkáte. Na vlhké, ne však zcela mokré vlasy naneste kondicionér, který vlas uzavře a necháte jej 3 minuty působit. Poté kondicionér opláchněte vodou. Kondicionér však vždy aplikujte pouze do délek, nikdy ne přímo do spojů, opět by totiž mohlo dojít k uvolnění pásek. Prodloužené vlasy stačí takto mýt 2x týdně. Prodloužené vlasy se přirozeně nemastí a není proto nutné je mýt tak často. Vaše vlastní vlasy můžete mýt dle potřeby, ale stačí je umýt jen u kořínků a na vrchu hlavy.

Pro hydrataci Vlasových pásek používejte jednou týdně masku. Maska vlasy vyživuje, což je pro prodloužené vlasy zásadní, jelikož jsou to vlasy, které ustřižením ztratily přirozenou vyživovací schopnost.

Před aplikací masky nejprve vlasy 2x umyjte šamponem, vymačkejte přebytečnou vodu, naneste masku a nechte působit 5-15 minut. Poté masku opláchněte a opět vymačkejte přebytečnou vodu. Na vlhké vlasy pak ještě naneste kondicionér a nechte jej 3 min působit a pak opláchněte vodou.

Vlasy vysušte fénem(na cca 80%), nastaveným max. na 170 stupňů. Použijte termo ochranu a foukejte vždy v dostatečné vzdálenosti a ne příliš blízko spojům. Po foukání aplikujte do konečků olejíček.

Vlasové pásky česejte vždy pouze kartáčem za sucha(pozor! pouze vlasy rovné, vlnité vlasy vyžadují jiný postup, viz níže), nebo hřebenem na prodloužené vlasy(nikdy nepoužívejte kartáč s kuličkami na konci), opatrně bez trhaní. Doporučujeme hřeben Tangle Teezer, který máme v nabídce našeho eshopu. Při vyrovnávání vlasů rozdělte vlasy do partií a vyhlaďte kartáčem bez kuliček.

Před spaním vždy sepněte vlasy do culíku, nikdy nechoďte spát s rozpuštěnými vlasy, stejně tak s mokrými, nebo vlhkými.

 

Styling

Vlasové pásky jsou pravé lidské vlasy, mají tak stejné vlastnosti a i se stejně jako vaše přirozené vlasy chovají. Je tak možné je různě stylovat, stejně jako stylujete vaše vlastní vlasy. Pamatujte však, že každodenním používání přístrojů vydávající teplo trpí i vlasy přirozeně rostoucí a stejně tak i vlasy prodloužené. Používejte je proto v rozumné míře a ne na denní bázi. Příliš časté a nešetrné vystavování vysokým teplotám může vlas snadno zničit, nebo poškodit. Vždy je tedy nutné vlasy před působením vysokých teplot co nejvíce ochránit. Prvním pravidlem by mělo být vystavovat vlasy vysokým teplotám co nejkratší možnou dobu a mít nastavenou teplotu kulmy nebo žehličky na max. 170 stupňů. U fénu pak platí fénovat z větší vzdálenosti a rovněž na nižší stupeň. Před použitím těchto přístrojů použít na vlasy termální ochranu a po použití vlasy dostatečně hydratovat pomocí masky a olejíčků. Pokud nebudete ochraně vlasů před teplotami věnovat dostatečnou pozornost, vlasy budou suché, lámavé, což bude mít za následek jak zkracování jejich délky, tak i životnosti. Parní žehličky, kulmofény a krepovací žehličky vůbec nedoporučujeme. Tyto přístroje jsou k vlasům extrémně nešetrné a k lámání a zkracování u nich pak dochází ve velké míře.

 

Příliš časté a nešetrné používání zařízeních vydávající teplo je jedním z hlavních důvodů zkracování vlasů, které zároveň není z naší strany možné žádným způsobem ohlídat, z toho důvodu se na zkracování vlasů reklamace nevztahuje.

 

 

Barvení

Vlasové pásky jsou šetrnými technologiemi barveny do široké škály odstínů, doporučujeme tak vybrat si ten správný odstín, který bude nejlépe sedět k tomu vašemu, protože barvení vlasů je pro ně obecně velká zátěž a snižuje jejich životnost. Vlasy je možné různě tónovat a ztmavovat, nedoporučujeme však vůbec vlasy zesvětlovat a odbarvovat. Pokud se vlasy rozhodnete tónovat, nebo ztmavovat, doporučujeme proces nejprve vyzkoušet na jednom prameni. Ustřižený vlas může vstřebávat barvu jinak, než vlas živý a u stejné barvy se tak může výsledný efekt lišit. Vždy používejte pouze kvalitní barvy. Nedoporučujeme barvy na olejové bázi, které mohou zapříčinit rozlepení spojů.

Za vlastní barvení a tonování Vlasových pásek neneseme odpovědnost a nevztahuje se tak na ně reklamace.

 

Vliv chlorované a slané vody na vlasy

Chlor obsažený v bazénové vodě váže kožní maz ve vlasech a dochází tak k poškození přirozené ochranné bariéry vlasů, což má za následek vysušování vlasů, ztrátu lesku a zeslabení a ztenčení vlasů.

Vlasy vystavené působení chloru blednou a barvené vlasy blednou ještě více. Zelenání vlasů není způsobeno přímo chlorem, ale je způsobeno přítomností mědi a dalších minerálů, které se snadněji váží právě na chlorem oslabený vlasový stonek.

Jak vlasy tedy před působením chloru, co nejlépe ochránit?

Před vstupem do bazénu důkladně vlasy opláchněte čistou, nechlorovanou vodou. Pokud jsou totiž vlasy dostatečně nasáklé čistou vodou, nemohou již absorbovat tolik chlorované vody, jako když jsou suché. Dále můžete také do vlasů aplikovat kondicionér, který vlas uzavře a nepropustí tolik chlorované vody.
Vlasy poté spleťte do copu, vytvořte si drdol, nebo je alespoň dejte do culíku. V ideálním případě použijte plaveckou čepičku.

Ihned po plavání v chlorované vodě opláchněte vlasy důkladně čistou vodou a můžete použít i šampon na zbavení vlasů chloru.

Mořská sůl v kombinaci se slunečním zářením vlasy vysušuje, používejte proto vlasovou kosmetiku s UV filtrem. Ochranný krém nebo sprej s UV filtrem aplikujte ještě před tím než se vydáte na pláž. Před vstupem do moře vlasy opláchněte čistou vodou, opět aby již nemohly absorbovat tolik slané vody, jako vlasy suché. Vlasy poté spleťte do copu, vytvořte si drdol, nebo je alespoň dejte do culíku. V ideálním případě použijte plaveckou čepičku. Po koupání vlasy ihned opláchněte čerstvou vodou a použijte čistící šampon s UV filtrem a hydratační masku. Chraňte své vlasy pokrývkou hlavy.

 

Péče o vlnité vlasy

Péče o vlnité vlasy je velmi specifická a náročnější než péče o vlasy rovné. Žena, která nemá svoje vlastní vlasy vlnité a nemá tak zkušenosti s tím jak se o vlnité vlasy správně starat, by si měla nejprve dobře rozmyslet, jestli je ochotná investovat do péče více času a úsilí. Přirozeně rostoucí vlnité vlasy jsou přirozeně sušší a poréznější a celkově mají hrubší strukturu, jsou nepoddajné a mají tendenci se lámat a třepit. Doporučujeme používat vlasovou kosmetiku určenou speciálně pro vlnité vlasy, nepoužívat levné drogistické šampony s obsahem silikonů a sulfátů a dostatečně pravidelně hydratovat.

 

Jaký je správný postup při péči o vlnité vlasové pásky?

Vlasy nejprve 2x za sebou umyjeme krouživými pohyby prsty šamponem na vlnité vlasy. Poté lehkým mačkáním vlasů v ručníku(vlasy nikdy ručníkem nedrhneme) odstraníme přebytečnou vodu. Vlasy by neměly být nasáklé vodou, ale měly by zůstat vlhké. Do takto vlhkých vlasů aplikujeme kondicionér a necháme 1-3 minuty působit. Za působení kondicionéru je možné vlasy lehce a opatrně rozčesat hřebenem s širokými zuby. Kondicionér pak smyjeme vodou a opět lehkým promačkáním zbavíme vlasy přebytečné vody. Do vlhkých vlasů pak nastříkáme spray na podporu vln a vlasy pak ještě jednou můžeme lehce rozčesat hřebenem s širokými zuby, nebo jen promnout prsty. Vlnité vlasy nikdy za žádných okolností nečesejte za sucha kartáčem! Poškodíte jejich strukturu a vlasy budou působit uměle.

Nejlepší způsob jak vlnité vlasy usušit je nechat je samovolně uschnout na vzduchu. Případně můžete vlasy na kratší dobu zabalit do ručníku. Vlasy nikdy nefoukejte fénem, pokud potřebujete sušení vlasů urychlit, můžete použít difuzér nastavený na nejnižší stupeň. Difuzérem však vlasy nikdy nefoukejte úplně do sucha, vysušte jen na cca 80%.



S čím si nevíte rady?


Web Vlasové Pásky používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat. Více informací o tom, jak náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu si můžete přečíst zde.